نمایشگاه و سمپوزیوم معماری مدرن و معاصر ایران – توکیو

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  '} ];

  نمایشگاه و سمپوزیوم معماری مدرن و معاصر ایران در توکیو

  بنا بر اعلام مهرداد زواره محمدی؛ در راستای بسط و توسعه فعالیت‏ های فرهنگی با موضوع و محوریت معماری با کشورهای مختلف، در قالب برگزاری نمایشگاه، ارائه سخنرانی، تبادل علمی، به اشتراک‏ گذاردن تجربیات طراحی و اجرا و … و در ادامه نمایشگاه معماری ایران در بینال هنر ونیز سال ۲۰۱۵، برنامه مشترک معماری ایران و ژاپن در فروردین ۱۳۹۵، نمایشگاه معماری ایران در ارمنستان در شهریور ۱۳۹۵، نمایشگاه معماری مدرن/ معاصر ایران در کشور ژاپن در اسفند ماه سال ۹۶، با دعوت انجمن معماران ژاپن (AIJ) برگزار خواهد شد.

  این نمایشگاه که در مجموعه Archi-Depot شهر توکیو و به مدت حدود ۲ ماه برگزار خواهد شد در سه بخش مختلف برنامه ‏ریزی شده است، اول قسمت معماری مدرن ایران که مربوط به دوره پهلوی دوم است و حدود ۲۰ پروژه شاخص آن دوره مانند برج آزادی، ساختمان تئاتر شهر، موزه هنرهای معاصر، مجلس سنا، فرهنگسرای نیاوران، موزه فرش و …. به ‏وسیله ماکت، فیلم، اسلاید و تابلوی حاوی مدارک آن معرفی می شود و در بخش دوم پروژه‏ های معماران سرشناس دنیا و ژاپن که برای ایران طراحی شد و به دلایلی از جمله انقلاب سال ۵۷ اجرا نشد معرفی می‏شود و در بخش سوم تعدادی از پروژه‏ های معاصر ساخته شده ایران در ۴ دسته پروژه‏ های عمومی (Public)، پروژه‏ های آپارتمانی (In Fill)، پروژه ‏های رها در طبیعت (Monad) و پروژه ‏های بسیار شاخص ساخته‏ نشده (Un Built) نظیر فرهنگستان و کتابخانه ملی مرحوم میرمیران، سینما آزادی فرشید موسوی به نمایش درخواهد آمد.

  سمپوزیوم علمی و پژوهشی نیز در کنار این نمایشگاه تدارک دیده شده و پنل گفتگو در مورد معماری ایران در روز افتتاح نمایشگاه در ۱۵ اسفند ماه ۹۶ (۶ مارچ ۲۰۱۸) برگزار خواهد شد.

  سخنرانان:
  آراتا ایزوزاکی
  علی کرمانیان
  مهرداد زواره محمدی
  کاوه فتاحی
  پروفسور میاکه
  و ….

  مدیر نمایشگاه:
  مهرداد زواره محمدی

  به گفته مدیر این نمایشگاه؛ بعد از پایان نمایشگاه در توکیو، برنامه‏ ریزی جهت ارائه این نمایشگاه در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و مشهد نیز شده است که امید می رود با تهیه و چاپ کتاب این رویداد همراه با مقاله‏ های تحلیلی و پژوهشی از تویو ایتو، آراتا ایزوزاکی و پژوهشگران ایرانی، قدمی برای ارتقا جایگاه معماری ایران برداشته شود.

  همچنین زواره محمدی از انجمن معماران ژاپن (AIJ) پروفسور ریچی میاکه، پروفسور آراتا ایزوزاکی به ‏عنوان مدیران برنامه در ژاپن و جامعه مهندسان مشاور ایران (ISEC) به‏ عنوان حامی معنوی و همچنین علی کرمانیان در مدیریت و برنامه ‏ریزی برنامه و تیم علمی و اجرایی برنامه شامل مهران حق‏بین، علی نقوی نمینی، شهاب میرزاییان، مهران قارلقی و سیامک فرشچی نام برد.

  زمان افتتاح: ۱۵ اسفند ۹۶ (۶ مارچ ۲۰۱۸)
  زمان نمایشگاه: از ۱۵ اسفند ۹۶ به مدت ۲ ماه
  دریافت پوستر

  لینک مرتبط: نمایشگاه معماری معاصر ایران – توکیو

  منبع خبر: www.MemarNews.com

  مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

  share Memarnews content
  Follow Memarnews
  نویسنده : استخدام کار بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت: 21:21
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها